Niedziela, 26 lutego 2017 100 imprez w 15 kategoriach Czytających: 0, Zalogowanych: 0. Będzie się działo! | Jelonka.com | Dodaj wydarzenie | Ogłoszenia

Kalendarz wydarzeń

Kategorie wydarzeń

Koncert walentynkowy w Pałacu Staniszów

Jelonka poleca! Treść dodana przez czytelnika
Fundacja Forum Staniszów oraz Hotel Pałac Staniszów
zapraszają
14.02.2017, godz. 19:00
na koncert walentynkowy
" Muzyczna celebracja miłości"
poświęcony liryce wokalnej.

W wykonaniu:
Karolina Maczek-Rynkowska - sopran
Bartłomiej Wezner - fortepian

realizowany w ramach
Festiwal Muzykalia Staniszowskie
Sala Balowa Pałacu Staniszów
Cena biletu: 40 PLNSzczególną cechą muzyki XIX wieku był intensywny rozwój pieśni, a zwłaszcza pieśni solowej z towarzyszeniem fortepianu. Dominujące znaczenie w rozwoju tego gatunku mieli twórcy niemieccy, chociaż pieśń jest typowym gatunkiem również w twóczości innych kompozytorów.
Wysłuchamy pieśni kompozytorów epoki romantyzmu takich jak : Robert Schumann, Clara Schumann, Franz Schubert, Hugo Wolf, Johannes Brahms. Nie zabraknie także pieśni Karola Szymanowskiego i Mieczysława Karłowicza, kompozytorów okresu Młodej Polski. Koncert będzie również okazją do wysłuchania mniej znanych pieśni często pozostających w mrokach zapomnienia.

Tematyką koncertu będzie miłość i jej liczne odcienie: samotność, szczęście, zakochanie, przemijanie. Jednym słowem ogrom uczuć przekazanych za pomocą pięknych dźwięków i niezapomnianej poezji.

Karolina Maczek - Rynkowska jest absolwentką wydziału wokalno - aktorskiego Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie śpiewu prof. Brygidy Skiby oraz dr Elżbiety Macierewicz.
Swoje umiejętności kształciła również na Uniwersytecie Mozarteum w Salzburgu oraz na wielu kursach wokalnych u J. Artysza, M.Rzepki, M.Habeli, U.Kryger, A.Orłowicza a także B.Adlera w Wiedniu.
Brała udział w wielu festiwalach a także koncertach muzyki klasycznej i rozrywkowej min. Festiwal Muzyki Wiedeńskiej we Wrocławiu, Europejskie Spotkania Młodych Muzyków, Operowe Forum Młodych w Bydgoszczy, Kongres Kultury w Bydgoszczy, Konkurs Piosenki Aktorskiej, koncert poświęcony twórczości niemieckiego kompozytora Joachima Gorlicha w Haan, koncert w Kunstgalerie w Wiedniu, przesłuchania do Opera Studio w Londynie, koncert w Konsulacie RP w Sydney dla publiczności polskiej i australijskiej, Koncert dla Konsula Węgier w Sydney i publiczności węgierskiej, koncert w Studio Koncertowym im. Romany Bobrowskiej w Radio Kraków, występy z orkiestrą dolnośląską oraz Wrocławską Orkiestrą Festiwalową im. Johanna Straussa we Wrocławiu, występ dla Towarzystwa Polsko-Austriackiego w Bydgoszczy, udział w Festiwalu Muzykalia Staniszowskie. Karolina Maczek-Rynkowska brała udział w Międzynarodowym Konkursie im. Roberta Schumanna w Zwickau a także została wyróżniona na Międzynarodowym Konkursie TIM w Turynie.

Bartłomiej Wezner
Urodził się w 1981 roku w Nysie. Ukończył Akademię Muzyczną im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie fortepianu prof. Ewy Pobłockiej (2006). W latach 2002-2004 był też studentem prof. Jerzego Sulikowskiego. Równolegle studiował klawesyn u prof. Urszuli Bartkiewicz. Jest absolwentem Podyplomowego Międzywydziałowego Studium Pieśni Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina (2011) oraz Stażu Artystycznego w zakresie kameralistyki fortepianowej Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w klasie profesorów Mai Nosowskiej i Jana Staniendy (2012).
Jeden z najwszechstronniejszych pianistów swojej generacji. Jako kameralista wraz z zespołem BMF Piano Trio został zwycięzcą St Martin's Chamber Music Competition w Londynie (2011), zdobył I nagrodę na XIX Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej w Thessalonikach (2010, Grecja) oraz brał udział w ARD Musikwettbewerb w Monachium (2013). Wraz z Agatą Schmidt (mezzosopran) został laureatem 50th International Vocal Competition's-Hertogenbosch (2014, Holandia) w kategorii Lied Duo oraz III nagrody XVII Międzynarodowego Konkursu Muzyki Kameralnej im. Kiejstuta Bacewicza w Łodzi (2010). Zdobył nagrody dla najlepszego pianisty podczas konkursów wokalnych w Warszawie (2007), Katowicach (2008), Łodzi (2009), Sopocie (2010) i w Częstochowie (2013). Pianista - korepetytor w Mistrzowskim Kursie Wokalnym Maestry Teresy Żylis-Gara w Pałacu w Radziejowicach (2008), warsztatach Młodzi Śpiewacy Małopolski prof. Heleny Łazarskiej i Zofii Kilanowicz w Nowym Sączu (2012), Kursu Mistrzowskiego Thomasa Hampsona w Filharmonii Gorzowskiej (2014) oraz oficjalny pianista XIV i XV Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Ady Sari w Nowym Sączu (2011, 2013). Od 2008 roku współpracuje z Vadimem Brodskim (m.in. Brodski Jazz Quartet). Jako solista zdobył Nagrodę Specjalną na VI Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy (2004) oraz Wyróżnienie na XV Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. L. Janáčka w Brnie (2008, Czechy). Jako klawesynista występuje z orkiestrą kameralną Capella Bydgostiensis oraz zespołem muzyki dawnej illo tempore.
Jako stypendysta fundacji Piano Texas Festival and Academy w Fort Worth (2006, USA) został zaproszony na kurs mistrzowski prowadzony przez profesorów: Piotra Palecznego, Andrea Bonatta, Támása Ungára oraz kurs muzyki kameralnej prowadzony przez Maestro Janosa Starkera oraz ENS? String Quartet. Uczestniczył w Paderewski Piano Academy, kursie mistrzowskim z profesorami Andrzejem Jasińskim i Ilją Schepsem oraz Toruńską Orkiestrą Symfoniczną, odbywającym się w Pałacu w Ostromecku (2010). W 2012 roku otrzymał stypendium International Dartington Summer School (Wielka Brytania) na kurs z Maestro Stephenem Kovacevichem.
Występował w Polsce, Belgii, Czechach, Szwecji, Grecji, Serbii i Czarnogórze, Wielkiej Brytanii oraz Stanach Zjednoczonych. Koncertował m.in. z Capellą Bydgostiensis, Toruńską Orkiestrą Symfoniczną,Filharmonią Opolską czy Filharmonikami Bydgoskimi. Jest stypendystą Marszałka Województwa Kujawsko- Pomorskiego (2011, 2012) oraz Programu Stypendialnego Ministra Kultury Młoda Polska (2012). Nagrywał dla wytwórni Dux i Acte Préalable. We wrześniu 2013 roku ukazała się płyta BMF Piano Trio Lanscape of Memories z kompozycjami Andrzeja i Roxanny Panufnik, Zygmunta Mycielskiego, Zbigniewa Bargielskiego i Hanny Kulenty wydana przez wytwórnię CD Accord.
Kiedy:
Od: Sobota, 14 stycznia 2017
Do: Niedziela, 26 lutego 2017
Gdzie:
Jelenia Góra, Staniszów 100

Zgłoś błąd

Jeśli na niniejszej stronie popełniliśmy błąd, lub impreza wysłana przez Czytelnika zawiera błędne dane lub nieodpowiednie treści - bardzo prosimy o zgłoszenie tego.

Uwaga: Niniejszy formularz nie służy do korespondencji z redakcją i zadawaniu pytań dotyczących imprezy, a wyłącznie zgłaszaniu błędów na tej stronie.

Dodaj wydarzenie

Organizujesz jakieś wydarzenie, imprezę, spotkanie, kurs?
Powiadom o tym innych!
Dodaj swoje przedsięwzięcie za darmo do katalogu Będzie Się Działo - Jelonka.com
Dodaj

Jelonka poleca!

© 2002-2017 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE Napisz do nas | Redakcja
Jelonka.com zastrzega sobie prawo do błędów w druku i nie odpowiada za poprawność treści nadesłanych przez czytelników.