Czwartek, 19 października 2017 64 imprez w 15 kategoriach Będzie się działo! | Jelonka.com | Dodaj wydarzenie | Ogłoszenia

Kalendarz wydarzeń

Kategorie wydarzeń

Plakaty i afisze teatralne z domu Tadeusza Różewicza-wystawa w Książnicy Karkonoskiej

Jeleniogórska Książnica Karkonoska i Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu zapraszają 2 października godz. 12.00 do Galerii Małych Form (ul. Bankowa 27 w Jeleniej Górze) na dwa wydarzenia, związane z Tadeuszem Różewiczem. Plakaty i afisze teatralne z domu Tadeusza Różewicza - wystawa 2.10-15.11:
Wystawa pochodzi ze zbiorów Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu. Plakaty, gromadzone przez Tadeusza Różewicza, przekazane zostały Muzeum przez rodzinę po śmierci Poety. Plakaty powstałych w Polsce jak i zagranicą. Plakaty anonsują najwybitniejsze dramaty T. Różewicza, takie jak: Akt przerywany, Białe małżeństwo, Stara kobieta wysiaduje i inne wystawiane m.in. w: Teatrze na Woli w Warszawie, Wybrzeże w Gdańsku, Współczesnym we Wrocławiu, Teatrze im. S. Jaracza w Łodzi, Theater De Brakkeground w Amsterdamie, Maxim Gorki Theater w Berlinie, Sibensko Kazaliste w Sibenice. Na wystawie można zobaczyć również plakaty z wystaw fotograficznych oraz z przeglądów filmowych prezentujących dorobek twórczy wybitnego poety i dramaturga. Wystawa czynna do 15 listopada.
Po wernisażu odbędzie się prelekcja Zbigniewa Kulika, dyrektora Muzeum Sportu i Turystyk w Karpaczu pt. Tadeusz Różewicz w Karkonoszach.
Tadeusz Różewicz przez wiele lat związany był z Karkonoszami. Początki przygody poety z Karpaczem, sięgają lat dziewięćdziesiątych XX wieku. Wtedy to jako gość miasta Karpacza przyjmowany był po raz pierwszy przez ówczesne władze miejskie. A miało to miejsce w czasie odwiedzin u Henryka Tomaszewskiego, twórcy Wrocławskiego Teatru Pantomimy, który tam mieszkał na stałe. Od tego czasu datuje się przyjaźń Poety ze Zbigniewem Kulikiem. Zgodnie z wolą Poety, Tadeusz Różewicz pochowany został na cmentarzu przy kościółku Wang w Karpaczu.
Kiedy:
Od: Poniedziałek, 2 października 2017
Do: Środa, 15 listopada 2017
Gdzie:

Zgłoś błąd

Jeśli na niniejszej stronie popełniliśmy błąd, lub impreza wysłana przez Czytelnika zawiera błędne dane lub nieodpowiednie treści - bardzo prosimy o zgłoszenie tego.

Uwaga: Niniejszy formularz nie służy do korespondencji z redakcją i zadawaniu pytań dotyczących imprezy, a wyłącznie zgłaszaniu błędów na tej stronie.

Dodaj wydarzenie

Organizujesz jakieś wydarzenie, imprezę, spotkanie, kurs?
Powiadom o tym innych!
Dodaj swoje przedsięwzięcie za darmo do katalogu Będzie Się Działo - Jelonka.com
Dodaj

Jelonka poleca!

© 2002-2017 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE Napisz do nas | Redakcja
Jelonka.com zastrzega sobie prawo do błędów w druku i nie odpowiada za poprawność treści nadesłanych przez czytelników.